mesaj
 
Bu web sitesinde klavyenizi kullanabilirsiniz

MEDYAONLINE.NET

  • Web Tasarım Ofisi

Müşterilerimize internetin faydalarını anlatmıyoruz. İnternetten kazanç ve prestij sağlayacağına inanan, geleceğin müşteri portföyünün internet üzerinden olacağına inanan müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Outlook Pop 3 Ayarları

 

Microsoft Outlook açıldıktan sonra Araçlar (Tools) menüsünden E-posta Hesapları... (E-mail Accounts...) sekmesi tıklanır.
 
Çıkan pencerede Yeni e-posta hesabı ekle (Add a new e-mail account) seçilipİleri (Next) butonu tıklanır.
 
Açılan pencerede e-posta hesabının tipi seçilir ve POP3 işaretlenip İleri (Next) butonu tıklanır.
   

 

Yeni gelen pencerede, kullanıcı adı(Ör: isminiz@alanadiniz.com gibi), e-posta adresi ve  şifre girilir. Gelen posta sunucusu (POP3) olarak ( mail.alanadiniz.com ) ,Giden posta sunucusu (SMTP)  olarak da ( mail.alanadiniz.com ) yazılır. Diğer Ayarlar (More Settings...) butonu tıklanır.
 Açılan pencerede Gelişmiş (Advanced) sekmesi tıklanır.

Resimdeki ayarlar yapılır. Tamam (OK) butonu tıklanarak işlemler tamamlanır..
   Giden Sunucu (Outgoing Server) sekmesinde, Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor (My outgoing server (SMTP) requires authentication)seçeneği tıklanarak, istemcinin kimlik doğrulayarak mesaj göndermek istediği belirtilir. İkinci görüntüde ise Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir (This server requires a secure connection (SSL) ) seçeneği tıklanarak, bu işlemin SSL ile güvenli bir biçimde yapılmasının istendiği belirtilmiş olur.

Son olarak Son (Finish) butonu tıklanır ve ayarlar tamamlanmış olur.
TTNET ADSL Kullanıcıları için ise Outgoing mail (Giden Sunucu) port numarası 587olarak değiştirilmelidir: